Wzorki na paznokcie

Zaloguj się   |   Załóż konto

Witamy w serwisie epaznokcie.pl

Załóż darmowe konto i miej możliwość:

- dodawania do galerii swoich wzorków paznokci,

- oznaczania wzorków innych osób jako ulubione,

- komentowania wzorków innych użytkowników,

- niespodzianki dla aktywnych.

Rejestracja

Manicure i pedicure


Codziennie poświęcamy naszemu ciału odrobinę uwagi. Przede wszystkim wklepujemy w nie odpowiednie balsamy. Jeszcze więcej czasu poświęcamy naszej twarzy, do której dobieramy toniki, kremy, mleczka i żele do mycia. Na dłonie zwracamy już mniejszą uwagę, a o naszych stopach często niemal zapominamy. Paznokcie na dłoniach, a czasem też stopach zwykle po prostu malujemy i nie zastanawiamy się, co zrobić, aby zawsze były zadbane i zdrowe.

Zabieg kosmetyczny dłoni, który polega nie tylko na malowaniu paznokci, ale przede wszystkim na pielęgnacji płytki paznokci oraz usuwaniu nieestetycznych skórek nazywa się manicure. Pedicure jest niemal identycznym zabiegiem, ale wykonywanym na stopach. Tak samo dba się o paznokcie, ale w zabiegu pedicure usuwa się również zgrubiały naskórek z pięt oraz przedniej części podeszwy. Do tego celu używa się pumeksu lub specjalnych tarek. Stopy najpierw moczymy w wodzie z mydłem, aby zmiękczyć naskórek. Wtedy dużo łatwiej go usunąć.

Pedicure można zakończyć masażem stóp. Zabierając się do manicure lub pedicure przede wszystkim musimy usunąć stary lakier przy pomocy zmywacza bezacetonowego. Następnie zanurzamy paznokcie w wodzie z mydłem. W przypadku pedicure – całe stopy. Można dodać odrobinę soku z cytryny, który rozjaśni i odżywi płytkę paznokcia. Skórki zmiękczamy nakładając na nie specjalny płyn, a następnie odsuwamy przeznaczonymi do tego drewnianymi patyczkami. Jeśli jest ich sporo możemy je delikatnie wyciąć cążkami, ale o ile to możliwe posłużmy się pilniczkiem piaskowym lub szafirowym.

Paznokcie opiłowujemy pilniczkiem w jednym kierunku, aby zapobiec ich rozdwajaniu. Każdy pilniczek jest dobry, oprócz metalowego. Pierwszą warstwą nakładaną na płytkę powinien być bezbarwny lakier lub odżywka. Jeśli zamierzamy paznokcie pokryć intensywnym kolorem, uchroni nas to przed przebarwieniami. Lakier nakładamy zaczynając od środka. Potem uzupełniamy boki. W przypadku, gdy wyjedziemy poza linię płytki paznokcia, zabrudzenie łatwo usunąć specjalnym flamastrem. Jeśli nie mamy go pod ręką, wystarczy patyczek kosmetyczny nasączony zmywaczem. Szczególnie kruche paznokcie dobrze jest na koniec pokryć utwardzaczem.

Modne fryzury, galeria fryzur damskich i męskich, porady jak pielęgnować włosy. Szampony, odżywki - których kosmetyków używać. Modne fryzury, obszerna galeria.
Fryzury, modne uczesania męskie, damskie i młodzieżowe. Znajdź swój styl i uczesz się na nowo. Porady, kosmetyki do włosów. Zadbaj o włosy.